lut - 7 - 2017

Jak urządzić współczesną przestrzeń biurową

Ostateczne wykończenie nowoczesnego miejsca pracy w sposób, aby spełniało ono wysokie oczekiwania nie bywa bezproblemowe. Obok przewodniego kolorytu, który to winien być jak najbardziej zgodny z obszarem działania przedsiębiorstwa, a najlepiej z designem jej logo, pozostaje nam ponadto problem właściwego układu instrumentów do wykonywania obowiązków.

Nadrzędna kolorystyka biura a dobra atmosfera dla zatrudnionych

Niedającą się przecenić rolę w organizacji pomieszczenia gra jak najlepiej dobrana tonacja. Nasycone kolory, takie jak czarny, czy też fiolet mogą być stylowe, z drugiej jednak strony zasmucające. Grafitowe mogą być co najwyżej wykładziny w płytkach na parkiecie, jednak wybór głównego kolorytu o podobnym poziomie mroczności, z pewnością nie będzie właściwie działać na produktywność zatrudnionych. O wiele lepiej jest zastosować jasne barwy, takie jak kremowy czy nawet wprowadzić wielobarwne komponenty, jak na przykład pudrowe zasłony, aby biuro nie zostało ciemną, funkcjonalną grotą, tylko przyjaznym i motywującym ośrodkiem do regularnego wykonywania projektów.

Kolorystyka ścian oraz wykładzin w siedzibie przedsiębiorstwa

Na panele można kupić specjalne wykładziny dywanowe, które są proste w utrzymaniu schludności i jesteśmy w stanie wybrać z pośród nich interesujący nas kolor, czy nawet design przypominający naturalne drewno. Gdy jednak w przedsiębiorstwie ma miejsce dress code a większość pań chodzi na szpilkach, bardziej odpowiednie okażą się wykładziny biurowe, które nie tylko przeciwdziałają wypadkom, takim jak przewrócenia się, ale też niwelują hałas wzbudzany uderzeniem buta na szpilce o podłoże. Przez to również i pracownice poruszające się na szpilkach będą w stanie mieć się pewniej, a wszyscy pozostali będą mieć możliwość działać bez przeszkód, nie rozpraszani hałasem.

Comments are closed.