sie - 9 - 2017

Skrzynka na listy to konieczny pierwiastek we wszelkiej działki mieszkalnej – od domku, poprzez kamienicę, po rezydencje. Zakladając ją w murze placu mieszkalnego, mamy pewność, iż kurier pod nasza nieobecnosc, zostawi nam paczkę schowaną przed niewłaściwym dostępem w skrzynce i nie zostaniemy zmuszeni niepotrzebnie wybierać się do punktu odbioru. Jak najkorzystniej więc wybrać skrzynkę na listy dostosowaną do typu posesji oraz zapewniającą komfort oraz dyskrecję?

Pierwszym wymaganiem, które należy wziąć pod uwagę, wybierając skrzynkę pocztową, jest oczywiście typ nieruchomości jak równiez ilość zamieszkujących ją rodzin. W ewentualności posesji z wieloma rodzinami konieczne będą skrzynki pocztowe z podziałem na mieszkania. Gdy mówimy o domu z niewielką liczbą rodzin, dobrze jest przystać na dwie indywidualne skrzynki, jednak dla bloków czy pozostałego budownictwa mieszkalnego, bardziej opłacalnym rozwiązaniem będą moduły posiadające skrzynki pocztowe od razu dla wszystkich zamieszkujących.

Typ skrzynki zewnętrznej a jej punkt umieszczenia

Kolejną zasadniczą sprawą wyboru skrzynek stanowi miejsce ich umiejscowienia. Od razu należy więc przemyśleć, czy przedmioty te muszą być zamontowane przy wejściu lub na furtce bądź też w ogrodzie działki? Decydując się na skrzynkę na listy zewnętrzne, powinno się spojrzeć na materiał jej wykonania. Skrzynka, założona na bramie wejściowej, czy może na terenie działki, będzie wystawiona na znaczące fluktuacje temperatury powietrza oraz deszcze – ma zadanie więc być niepodatna na ciężkie warunki i nie korodować pod żadnym względem. A na koniec..

Co jeszcze wziąć pod uwagę, kupując optymalną skrzynkę na listy?

Jakie inne cechy oddziałują na wybór skrzynki? Można zastanowić się także nad jej wielkoscia. Jeśli regularnie odbieramy przesyłki, można postawić na dużą skrzynkę, która zakwateruje całą pocztę. Inna sprawa to wykończenie skrzynki zewnętrznej – opłaci się, aby ta wyglądem nadawała się do reszty detali zabudowy i tworzyła z nimi spójny ogół.

Comments are closed.