kwi - 11 - 2016

Poznaj skarby Bałkanów

Półwysep Bałkański jest aktualnie uważany za jeden z najbardziej interesujących regionów Europy. Pomimo tego, że historia położonych na nim krajów zazwyczaj nie należy do najłatwiejszych – w końcu w niezbyt odległej przeszłości toczyło się tam kilka wojen – to jednak w chwili obecnej jest to całkowicie bezpieczny region który będzie dodatkowo świetną propozycją dla każdego, kto tylko pragnie wyjechać na rzeczywiście wymarzone wczasy.
Niezwykle ciekawym i równocześnie dość niedocenionym państwem bałkańskim jest Serbia. Sama jego kultura może być niezwykle fascynująca, gdyż Serbowie – podobnie jak Polacy – należą do ludów słowiańskich, przez co nawet w ich języku możemy doszukać się wielu znajomych słów. Z drugiej strony na Bałkanach od zawsze ścierały się ze sobą różne kultury, co jednak uczyniło z Serbii jeszcze atrakcyjniejsze miejsce. Sama tylko stolica kraju, Belgrad, oferuje sporo wspaniałych zabytków które z pewnością będą w stanie zachwycić każdego pasjonata historii.
Oprócz tego Serbia jest krajem mogącym nam również zaoferować piękne krajobrazy, z powodu których wakacje tu będą dla każdego z nas jeszcze przyjemniejsze. Jak najbardziej warto zainteresować się nią nieco więcej, bowiem bez wątpienia jest to kraj godny poznania!
źródło: peterfuss.com.pl, http://samoyed-info.pl, azs-bydgoszcz.pl, http://www.willsoor.com.pl

Comments are closed.